آموزشی

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو (seo) عبارت است از Search Engine Optimization عملی است که از رتبه بندی موتورهای جستجو، ترافیک هدفمند به یک وبسایت را د‌ر‌‌یافت می کند. وظایف متداول سئو شامل ایجاد محتوای باکیفیت، بهینه سازی محتوا پیرامون کلمات کلیدی وایجاد بک لینک است.

به عبارت دیگر: سئو همه چیز در مورد بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو است.

سئو
سئو چیست؟

 

کارایی

سئو با بهینه سازی سایت شما برای موتور جستجویی که می‌خواهید برای آن رتبه بندی کنید کارمی کند، موتور جستجو می تواند گوگل، بینگ، آمازون یا یوتیوب باشد. و از این طریق مخاطبان یا مشتریان را به صورت طبیعی (بدون پرداخت هزینه) به وب سایت شما هدایت می‌کند.

به طورخاص، وظیفه شما این است که مطمئن شوید که یک موتور جستجو، سایت شما را به عنوان بهترین نتیجه برای جستجوی یک شخص می بیند.

نحوه تعیین “بهترین” نتیجه بر اساس الگوریتمی است که اعتبا، ارتباط با آن پرس و جو، سرعت بارگذاری و موارد دیگر را در نظر می گیرد، به عنوان مثال ظاهرجذاب وبسایت که مخاطب را جذب وبسایت می‌کند.

 

تحقیق درمورد یافتن کلمات کلیدی

اولین قدم در سئو، تحقیق درمورد یافتن کلمات کلیدی است: اینجا جایی است که دقیقاً کلمات و عباراتی که مشتریان در کادر جستجو تایپ می‌کنند را بررسی می‌کنید.

که برای این منظور از ابزار های تحقیق کلمات کلیدی می توان استفاده کرد.

ابزارهای کلمات کلیدی می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چند نفر برای هر کلمه کلیدی جستجو می کنند و رتبه بندی آن عبارت در صفحه اول گوگل چقدر دشوار خواهد بود.

به عبارت دیگر، آنها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین کلمات کلیدی را از لیست خود انتخاب کنید. ابزارهای فراوانی برای تحقیق کلمه کلیدی وجود دارد.

که چند مورد از این ابزارها را بیان می کنیم:

SEMRush

KeywordTool.io

Moz Keyword Explorer

به طور کلی سئو به دو بخش تقسیم می شود:

سئو داخلی سایت: On-Page SEO

سئوی درون صفحه این است که مطمئن شوید گوگل می تواند صفحات وب شما را پیدا کند تا بتوانند آنها را در نتایج جستجو نشان دهند. همچنین شامل داشتن محتوای مرتبط، دقیق و مفید برای عبارات جستجویی است که می‌خواهید برای آنها نشان دهید. سئوی داخلی بر روی المان هایی که در وبسایت وجود دارد انجام می شود، مانند تصاویر، عنواین مطالب، توضیحات متا، لینک ها و …

 

سئو خارجی سایت: Off-Page SEO

عبارت است از اقداماتی که در خارج از وبسایت ما انجام می شود اما بر بهینه سازی وبسایت تاثیر دارند. سئو خارجی بر لینک هایی که از بیرون به وبسایت ما اشاره می‌کند تمرکز دارد که از این طریق وبسایت می تواند اعتبار بالایی را نزد موتور های جستجو بدست بیاورد و همچنین مخاطبان بالقوه ازمنابع مختلف به وبسایت ما هدایت شوند.

 

برای آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی تلگرام و اینستاگرام میتوانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

زبان‌های برنامه‌نویسی تلگرام چیست؟

 

زبان‌های برنامه‌نویسی اینستاگرام چیست؟

 

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا