آموزشیبرنامه نویسیبرنامه نویسی شبکه های اجتماعی

زبان‌های برنامه‌نویسی یوتیوب چیست؟

یوتیوب با چه زبان‌های برنامه‌نویسی نوشته شده است؟

8 زبان برنامه‌نویسی یوتیوب

یوتیوب بزرگترین پلتفرم به اشتراک گذاری ویدیو و رسانه‌های اجتماعی در جهان است که در سال 2005 تأسیس شد و در سال 2006 توسط گوگل خریداری شد. این دومین موتور جستجوی محبوب جهان است. یوتیوب حجم زیادی از محتوای ویدئویی بدون ساختار دارد و محبوبیت آن با سرعت زیادی در حال افزایش است. هر کسی که یک حساب Google داشته باشد می‌تواند محتوا را آپلود کند و هر کاربری (با یا بدون حساب Google  ) می‌تواند آزادانه محتوا را به اشتراک بگذارد و مشاهده کند. یوتیوب هر روز بیش از 1 میلیارد ساعت محتوا مصرف می‌کند. در نتیجه فناوری‌ها و زبان های برنامه‌نویسی مختلفی برای مدیریت حجم زیادی از داده‌ها استفاده می‌شود. بیایید نگاهی به فناوری مورد استفاده و زبان برنامه‌نویسی یوتیوب بیندازیم که به شرح زیر است:

برنامه نویسی یوتیوب
برای برنامه نویسی یوتیوب از چه زبان‌هایی استفاده شده است؟

 زبان برنامه‌نویسی پایتون

قبل از اینکه گوگل یوتیوب را تصاحب کند، اکثر کدها در ابتدا با PHP نوشته می شدند، اما در آن زمان محدودیت‌ها و درهم و برهمی‌های زیادی در PHP وجود داشت، بنابراین پس از خرید یوتیوب توسط گوگل، زبان برنامه‌نویسی یوتیوب به پایتون به عنوان یکی از بخش‌های اصلی برنامه‌نویسی باطن آن منتقل شدند. .پایتون در بسیاری از سیستم‌های داخلی گوگل و API ها استفاده می‌شود. Python توسط YouTube استفاده می‌شود زیرا پیاده‌سازی ایده‌های جدید آسان‌تر ، قابل نگهداری‌تر و ایمن‎‌تر از PHP است. پایتون توسط کل سایت‌های یوتیوب برای اهداف مختلفی مانند مشاهده فیلم‌ها، کنترل الگوهای وب‌سایت، مدیریت فیلم‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها، تجسم داده‌ها و غیره استفاده می‌شود.

 زبان برنامه‌نویسی جاوا

جاوا یک زبان برنامه‌نویسی سمت سرور با کارایی بسیار بالا است. یوتیوب از جاوا استفاده می‌کند زیرا می‌تواند حجم ترافیک بسیار بالایی را مدیریت کند. جاوا در پلتفرم Guice استفاده شد. Guice یک چارچوب نرم افزار منبع باز جاوا است که تحت مجوز آپاچی توسط گوگل منتشر شده است.

 زبان برنامه‌نویسی Go

Go دارای قابلیت‌های چند پلتفرمی است که یک مزیت قابل توجه است. در سال 2017، گوگل تصمیم گرفت پوشش پایتون را به Go پورت کند، زیرا Go شامل ابزار داخلی است، زمان‌های کامپایل و استقرار سریع دارد و همچنین عیب‌یابی ساده‌ای دارد. Go دارای پشتیبانی عالی برای مدیریت همزمانی و موازی‌سازی است که پایتون فاقد پشتیبانی است.

 زبان برنامه‌نویسی  C/++C

شرکت‌های بزرگ از C و C++ به عنوان زبان‌های برنامه‌نویسی اصلی خود استفاده می‌کنند. C و C++ همچنین برای عملکردهای اصلی برنامه مانند پردازش ویدیو استفاده می‌شود.

برنامه نویسی یوتیوب
برنامه نویسی یوتیوب چیست؟

 MySQL

در ابتدا، یوتیوب از MySQL برای ذخیره اطلاعات متا کاربر و ویدئو مانند کاربران، برچسب‌ها و توضیحات، اطلاعات تبلیغات، سفارشی سازی‌های خاص کشور، نظرات، یادداشت‌ها، برچسب‌ها و غیره استفاده می‌کرد. یوتیوب محتوای ویدیویی را در یک سیستم فایل در درایویی که توسط Google File System در Google Data Center مدیریت می‌شود، ذخیره می‌کند و مسیر مکان ویدیوها ممکن است در جدول پایگاه داده MySQL ذخیره شود.YouTube به جای NoSQL از MySQL استفاده می‌کند زیرا داده‌های آن بسیار ساختار یافته است. SQL برای مدیریت داده‌های ساخت یافته خوب است. همچنین، یوتیوب نیاز به یکپارچگی در موارد پسند و دوست نداشتن ویدیو داشت، که باید Atomicity برآورده شود و به راحتی توسط MySQL قابل مدیریت است.

Vitess

برای کار در کنار MySQL برای بهبود عملکرد MySQL با فعال کردن مقیاس افقی MySQL در مقایسه با شاردینگ طراحی شده است. همچنین به طور خودکار فایل‌ها و پشتیبان‌گیری‌ها را مدیریت می‌کند. Vitess به بازنویسی پرس و جوهای پرمصرف منابع کمک می‌کند و اجرای حافظه پنهان مدیریت سرور و عملکرد پایگاه‌داده را بهبود می‌بخشد.

Google

BigTable به مدیریت داده‌های ساختار یافته یوتیوب در هزاران سرور کمک می‌کند.

زبان برنامه‌نویسی PHP

یوتیوب در ابتدا با استفاده از PHP توسعه یافت. بعدها پایتون جایگزین اکثر و بیشتر کدهای PHP شد.

برای آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی اینستاگرام و آموزش سئو میتوانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

 

زبان‌های برنامه‌نویسی اینستاگرام چیست؟

 

سئو چیست؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا